Eve Dönüş Yok : Bob Dylan 2005 İzle

0
( Yüksek Kalite ) 1. Parça 2. Parça FragmanYorum yap

Filmler geç açılabilir biraz bekleyin veya sağ alt köşeden 360p yaparak daha hızlı izleyin


Önceki Film <<
Sonraki Film >>
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
Eve Dönüş Yok : Bob Dylan 2005 İzle

Sevgili takipçilerimiz bu sefer sizlere, 10 yaşındayken ilk kez bir gitara sahip olan, 15’inde ise ilk şarkısını Bridgette Bardot’a ithaf eden, üniversiteye başlayıp o zamanki yaşanan olaylardan ötürü eğitim gördüğü kurumdan atılan, soyadını çok sevdiği şair Dyaln Thomas’ın adını alarak kullamaya başlayan, modern zamanların en büyük müzisyeni, bestecisi, şarkı sözü yazarı Amerikalı ozan Bob Dylan’ın yaşamından bir kesit sunan Eve Dönüş Yok : Bob Dylan adlı belgesel filmi beğeninize sunmaktayız.
2005 ABD, İngiltere ve Japonya ortak yapımı olan Eve Dönüş Yok isimli belgesel filmin, yönetmen koltuğuna “I Call First”, “Soygun ve Aşk”, “Mean Streets”, “Alice Doesn’t Live Here Anymore”, “Taksi Şöförü”, “New York New York”, “Kızgın Boğa”, “Kahkahalar Kralı”, “Geç Saatler”, “Paranın Rengi”, “Günaha Son Çağrı”, “Sıkı Dostlar”, “Korku Burnu”, “Masumiyet Yaşı”, “Casino”, “Kundun”, “Yaşamın Kıyısında”, “New York Çeteleri”, “Göklerin Hakimi”, “Köstebek”, “Zindan Adası”, “Hugo” ve “Para Avcısı” filmlerinden tanıdığımız dünyaca ünlü Amerikalı usta sinemacı Martin Scorsese oturmuştur.
IMDb’si 8,6 olan No Direction Home: Bob Dylan adlı belgesel film, o dönme birçok etkinlikte boy gösterip 1 Emmy ödülü başta olmak üzere toplamda 7 değerli ödül elde etmiştir. Bütçesi 2 milyon dolar olan Eve Dönüş Yok adlı belgesel filmin, yapımcılık görevini Susan Lacy, Jeff Rosen, Martin Scorsese, Nigel Sinclair ve Anthony Wall üstlenmiştir. 3 saat 28 dakika süresi olan biyografi türündeki No Direction Home: Bob Dylan isimli belgesel filmde, şu isimler Bob Dylan, B.J. Rolfzen, Dick Kangas, Joan Baez, Johnny Cash, Allen Ginsberg, Suze Rotolo, Liam Clancy, Anthony Glover, Paul Nelson, Dave Van Ronk, Maria Muldaur, John Cohen, Bruce Langhorne, Mark Spoelstra, Izzy Young, Mitch Miller, John Hammond, Pete Seeger, Mavies Staples, Artie Mogull ve Peter Yarrow ön plana çıkıp bizleri aydınlatmaya çalışmışlardır.
Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Tür: Belgesel, Biyografi, Türkçe Altyazı

IMDB Puanı: 8.6

Yönetmen: Martin Scorsese

Oyuncular: Bob Dylan, B.J. Rolfzen, Dick Kangas

Etiketler:

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?